Krajská agrární komora Ústeckého kraje
KRAJSKÁ AGRÁRNÍ KOMORAÚsteckého kraje

Aktuality

Chovatelé prasat v ČR musí mít do konce roku povinně oploceny chovy

Datum: 26. 11. 2020

SVS upozorňuje chovatele prasat v České republice na zpřísnění legislativy, která upravuje pravidla pro oplocení jejich chovů.

Mor prasat - webinář dne 24. listopadu 2020

Datum: 24. 11. 2020

Dnes se uskutečnil první společný webinář Krajské agrární komory a Krajské veterinární správy v Ústí nad Labem.

Ministr Toman po jednání Ústřední nákazové komise: V boji s africkým morem prasat byla vytyčena oblast s intenzivním lovem divočáků

Datum: 12. 11. 2020

12.11.2020
Tisková zpráva – Ústřední nákazová komise (ÚNK), kterou minulý týden svolal ministr zemědělství Miroslav Toman, dnes projednávala problematickou nákazovou situaci ve vztahu k africkému moru prasat (AMP), ptačí chřipce a také Covidu-19. Nejvážnějším rizikem pro tuzemské chovy je šířící se AMP v Německu a Polsku v blízkosti českých hranic. Proto se členové ÚNK shodli na vytyčení oblasti s intenzivním odlovem prasat divokých na severu Čech, který má za cíl snížit vysoké riziko opětovného zavlečení AMP do České republiky.

Ministr Toman: Efektivní boj s africkým morem prasat je podle naší zkušenosti podmíněn vzájemnou spoluprací všech zainteresovaných

Datum: 11. 11. 2020

10.11.2020
Tisková zpráva – Šíření afrického moru prasat (AMP) v Evropě a možnostem jeho řešení se věnovali na dnešním jednání prostřednictvím videa ministr zemědělství Miroslav Toman, německá ministryně výživy a zemědělství Julie Klöcknerová a polský ministr zemědělství a rozvoje venkova Grzegorz Puda. Shodně uvítali možnost sdílet své požadavky a také čerpat poznatky z okolních států.

Informační seminář k problematice šířícího se moru prasat

Datum: 10. 11. 2020

Informační seminář na téma blížícího se moru prasat se uskuteční 24. listopadu od 10 hodin.

AMP situace k 1.11.2020 (hranice Německo - Polsko)

Africký mor prasat se v Německu šíří směrem k České republice

Datum: 9. 11. 2020

Výskyt afrického moru prasat (AMP) se v Německu rozšířil směrem na jih z Braniborska do Saska, tedy blíže k české hranici. Nákaza byla potvrzena u uloveného prasete divokého poblíž hranic s Polskem v okrese Görlitz. Vzhledem k dalšímu šíření AMP v sousední zemi, upozorňuje SVS na tuto skutečnost a apeluje na nutnost dodržování mimořádných veterinárních opatření a zásad biologické bezpečnosti v chovech.

Zůstaňte s námi v kontaktu

Zůstaňte s námi v kontaktu.
Můžete se zde registrovat k odběru novinek e-mailem.

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0